Fransa’nın Grenoble bölgesinde yer alan Quintin Certifications Laboratuvarı CE Markalamalarına konu olan veya olmayan bütün düşme tehlikesine karşı koruma kişisel koruyucu donanımları alanında uzmanlığı sayesinde yardımcı olur ve yol gösterir.

Laboratuvar, test ve modül C2 kontrolünde teknik yönetici olarak uzun yıllar süren deneyiminin ardından Guillaume QUINTIN tarafından kurulmuştur. Guillaume QUINTIN ayrıca AFNOR Ulusal Standartlar Komisyonları’nın bir üyesidir.

Tecrübesi ve uzmanlığıyla Quentin Certifications’ın misyonu, sektörde yer alan oyunculara ekipmanlarının EN normlarına uyumluluğu ve sürecinin takibi alanında yardımcı olmak ve yönlendirmektir. ISO / IEC 17025 standardı uyarınca, Quintin Certifications laboratuvar hizmetlerinin kalitesi, reaktivite edilmesi ve sürekli iyileştirmesi konusuna kendisini adamıştır.

Aşağıda yer alan CE İşaretli olmayan ürünleri sertifikalandırıyoruz;

  • EN 795:2012 ve TS 16415:2013 ‘e tabi A tipi Ankraj Cihazları
  • EN 795:2012 ve TS 16415:2013 ‘e tabi C tipi Ankraj Cihazları
  • EN 795:2012 ve TS 16415:2013 ‘e tabi D tipi Ankraj Cihazları

Quintin Certifications her türlü taşınabilir ölçümlemelere sahiptir. (Kuvvet Sensörü ve Toplama Alanı) Bu aletlerin tamamı ISO / IEC 17025 standardına göre yapılması gereken bütün testlerin yapılabilmesi için ölçümlendirilmiştir.

USCOM ve Quintin Certification

USCOM ve Quintin Certification arasında yapılan iş birliği sayesinde test ve belgelendirme başvurularınız için lokal olarak USCOM ile iletişime geçebilirsiniz.